Jubileuszowy Międzypokoleniowy Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora Liceum Ogólnokształcącego im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Staszowie.

W dniu 20 października 2018 Powiatowe Centrum Sportowe stało się areną zmagań dla uczestników turnieju szachowego przeprowadzonego przez klub LUKKS Kielce, siedzibie PCS rozegrano bowiem Jubileuszowy Międzypokoleniowy Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora Liceum Ogólnokształcącego im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Staszowie.

Turniej jaki zorganizowaliśmy miał charakter międzypokoleniowy a co za tym idzie wszyscy zawodnicy niezależnie od wieku zagrali w jednej grupie. Przy jednej szachownicy zatem często siadali najmłodsi z najstarszymi uczestnikami mimo to wynik wcale nie był przesądzony.

Głównym organizatorem wydarzenia było Liceum Ogólnokształcące im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Staszowie,  natomiast Starostwo Powiatowe w Staszowie objęło to wydarzenie patronatem honorowym.

Miejsca i nagrody z podziałem na następujące kategorie:

do lat 10
I miejsce Filip Białek
II miejsce Jakub Białek
III miejsce Geworg Czobanian

do lat 18
I miejsce Julia Giemza
II miejsce Kacper Łabęcki
III miejsce Emilia Sieniek

seniorzy
I miejsce Marcin Graczykowski
II miejsce Marek Pedyński
III miejsce Piotr Tarka

Powiat Staszowski
I miejsce Marcin Graczykowski,
II miejsce Marek Pedyński,
III miejsce Kacper Łabęcki

Statuetkę „Dla najmłodszego zawodnika” odebrała Lilia Czobanian, natomiast „Najstarszym zawodnikiem” okazał się Wacław Widalski.

Szczególne podziękowania składamy Pani Bogusi Czerwiec oraz Ani Łabęckiej – kierowniczkom Staszowskiego Koła LUKKS

« 1 z 3 »