I Rowerowy Turniej Szachowy na POŻEGNANIE WAKACJI

W dniu 03.09.2017 r. zorganizowaliśmy dla naszych najmłodszych zawodników turniej szachowy połączony z wycieczką rowerową.

Pomimo niesprzyjającej aury, najodważniejsi – dzieci wraz z rodzinami zdecydowała się na rowerowy przejazd trasy Kielce – Borków – Kielce. Reszta zawodników dotarła samochodami na miejsce turnieju do przepięknego gospodarstwa agroturystycznego “Mistrz i Małgorzata” w Borkowie.

Turniej rozpoczął się planowo o godzinie 12. Dzieci w swoich kategoriach wiekowych grały systemem kołowym. Do turnieju udało nam się namówić również rodziców, którzy po raz kolejny chętnie skorzystali z okazji wymiany swoich szachowych doświadczeń przy odrobinie rywalizacji.

Na uczestników zawodów czekały liczne niespodzianki. Między rundami dzięki uczynności kieleckiego Muzeum Zabawek i Zabawy mogliśmy zmierzyć się w grach logicznych i zręcznościowych. Właściciel “Mistrza i Małgorzaty” – Pan Andrzej – przygotował dla każdego smaczne kiełbaski z grilla. Dodatkowo, jak zawsze przy imprezach plenerowych, zabraliśmy ze sobą szachy plenerowe, które cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Atrakcja, która cieszyła się największym powodzeniem wśród najmłodszych to malowanie buzi. Przepiękne malunki wykonała Pani Magdalena Karyś, która współpracuje z nami już od kilku miesięcy.

W przerwie zawodów wszyscy chętni młodzi szachiści wzięli udział w kolejnej dzisiejszej niespodziance – KONKURSIE SPOSTRZEGAWCZOŚCI, przygotowanym przez P. Anią Karyś i P. Rafała Grendy (KT Motors).
Najlepiej skoncentrowane i uważne były 3 dziewczyny, zdobywając pierwsze miejsca i wyjątkowe koszulki.

Na zakończenie najlepsi szachiści otrzymali puchary. Dla wszystkich przygotowaliśmy dyplomy oraz nagrody. Turniej wsparły trzy kieleckie firmy – CopyNet i KTMotors, które przekazały dla uczestników liczne upominki oraz zakład piekarniczo – cukierniczy Chmielewski i Spółka, dzięki któremu każdy otrzymał przepyszną budyniową drożdżówkę.

Wszyscy rowerzyści za wytrwałość otrzymali symboliczne odblaski i certyfikaty ukończenia 40 kilometrowej trasy.

Serdeczne dziękujemy Pani Annie Karyś za pomysł, doskonałą współpracę i serdeczny uśmiech podczas całego dnia, natomiast Panu Andrzejowi Borowieckiemu za udostępnienie “Mistrza i Małgorzaty”.

Z okazji pożegnania lata wszystkim uczestnikom życzymy łagodnego przejścia z błogich czasów wypoczynku w czas wytężonej nauki…

« 1 z 5 »